Tule mukaan - Näin helppoa se on!

1.
Rekisteröityminen
on päättynyt


kysy lisätietoja info@businessmaker.fi

2.
Treffit on
aikataulutettu


Tutustu tapahtuman osallistujiin ja sovi treffejä heidän kanssaan.
Aikataulutamme sopimasi treffit puolestasi.

3.
Tule paikalle
24.10.


Tule paikalle treffitapahtumaan luomaan kontakteja. Tapahtumassa on henkilökohtainen treffiopastus.

Ohjelma ja sijainti

24.10.2019, klo 10:00 - 15:30

Y-North, Aittatie 3, Rovaniemi

http://www.y-north.com/


  • 10:00 Tapahtuma alkaa, kahvit
  • 10.05 Tervetulosanat
  • 10.15 Yritystarina/ Julius Oförsagd
  • 10.45 Yritystarina/ Veijo Ranua
  • 11.15 Lounas
  • 12.00 Oppilaitosten ja hankkeen esittely
  • 12:30 Yritystarina / Mirja Heinonen
  • 13.00 Treffiohjeistus ja tauko
  • 13.15 Etukäteen sovitut treffit ja verkostoitumista
  • 15.15 Arvonta
  • 15.30 Tapahtuma päättyy
saapuminen ja pysäköinti


Käynti tilaisuuteen tapahtuu rakennuksen takapihan puoleisen pääsisäänkäynnin kautta.

Takapihan parkkipaikalla on käytössä maksutonta parkkitilaa rajoitetusti noin 20 paikan verran. Lisää parkkitilaa löytyy Aittatien lähellä olevan Vierustien varrella olevalta kaupungin maksuttomalta parkkipaikalta.

Oheisen kuvan nuolet osoittavat pysäköintialueelle.


Yritystarinat

Julius Oförsagd / Arctic Factory

Brändin ja toiminnan kehittäminen myyntiarvon kasvattajana.

Mirja Heinonen / Yrittäjä, Ylitornion yrittäjien puheenjohtaja

Kokemuksia omistajanvaihdoksesta 

Veijo Ranua/ Toimitusjohtaja ja hallituksen puheenjohtaja

Veken Kaluste Oyn tarina.

Oheisohjelmaa

Maksuton profiilikuva!

Tarvitsetko laadukasta profiilikuvaa sosiaaliseen mediaan? Tai monikäyttöistä edustuskuvaa? Nyt sinulla on mahdollisuus kuvauttaa itsesi veloituksetta pop-up muotokuvastudiossa.


Muotokuvausta ei tarvitse varata etukäteen, sillä olemme paikalla kello 10-14, joten voit tulla milloin tahansa tuona aikana kuvattavaksi. Valokuvat saat heti paikan päällä sähköpostiisi.

Valokuvaajina toimivat Reetta Breilin ja Mari Parpala. Tervetuloa!

Testaa tietoturva osaamisesi!

Testaa osaamisesi pelaamalla Lapin yliopiston ja Lapin AMK:n tuottamaa peliä, joka keskittyy tietoturvakysymyksiin yrittäjän arkipäivässä. Miten tuotan, käsittelen, säilön ja hävitän tietoa turvallisesti? Kuka lain mukaan saa millaistakin tietoa käsitellä? Pelissä on kaksi tasoa: aloittelijatason läpäistyäsi voit saavuttaa tietoturvavelhon arvonimen ja hyvällä mielin todeta perusteiden olevan kunnossa.


Tapahtuman järjestää
Yhteistyössä
Tapahtuma tarjoaa
  • Yritystarinoita
  • Uusia kontakteja
  • Verkostoitumista
  • Nopeita tapaamisia (treffejä) itse sopimiesi kontaktien kanssa
Katso videolta kuinka helppoa treffien sopiminen on
Loading...
  • Voinko saada apua puhelimitse tai sähköpostitse?

    Me autamme mielellämme sovelluksen käytössä. Voit laittaa sähköpostia tekniseen tukeemme osoitteeseen support@businessmaker.fi, josta vastataan yleensä hyvin pian. Erittäin kiireellisissä asioissa voit soittaa myyntitiimillemme p. 0451220142.

  • Vinkkejä tehokkaaseen treffailuun
  • Pukeutuminen ja tapahtuman luonne
  • Ongelmia kirjautumisessa?
  • Miten treffit sovitaan?
  • Miten peruutan osallistumiseni?
  • Keneen voin ottaa yhteyttä, kun haluaisin selvittää, tarjotaanko tapahtumassa standipaikkoja?
Ota yhteyttä

Tapahtuman järjestäjä

Lapin Yliopisto

Ilkka Haavikko
ilkka.haavikko@ulapland.fi

BusinessMaker tuki

BusinessMaker Solutions Oy

support@businessmaker.fi (tekninen tuki)

anneli.komi@businessmaker.fi